Oferowane usługi

Jazda na lonży

Jest to opcja przede wszystkim DLA POCZĄTKUJĄCYCH. Lonża to linka o długości ok. 10 metrów, dzięki której instruktor trzyma konia. Jeżdżąc na lonży wykonujemy nie tylko ćwiczenia rozgrzewające mięśnie, ale nabieramy również pewności siebie i uczymy się równowagi, trzymania wodzy, prawidłowego ustawienia nóg, łapania strzemion, czyli wszystkich podstaw. Każdy był kiedyś początkujący i przez to przechodził‚ i nie mamy się, czego obawiać, bo jazd na lonży przeważnie nie jest zbyt dużo i instruktor zawsze poinformuje o tym, kiedy nadejdzie czas jazdy bez lonży.

Jazda bez lonży i doskonalenie umiejętności

To jazdy na czworoboku dla osób, które są już pewne siebie, mają równowagę w stępie i kłusie i na tyle sobie radzą siedząc na koniu, że samodzielnie potrafią nim sterować i chcą doskonalić swoje umiejętności. Między innymi: poprawa dosiadu i jazdy bez strzemion, nauka galopu, przechodzenie przez drągi, robienia kół, wolt, zmian kierunku i wielu innych figur na czworoboku. Możliwość przygotowywania do odznak jeździeckich.

Jazda ze skokami

Jest to coś więcej niż tylko przechodzenie przez drągi, są to jazdy na czworoboku z nauką lub doskonaleniem skoków przez przeszkody w kłusie jak i w galopie.

Wyjazd w teren

Wiele jeżdżących w marzy o tym by pojechać w swój pierwszy teren a Ci, co już w niego jeździli uważają, że jest to bardzo przyjemny i relaksujący moment oraz wielka frajda. W teren nie może wyjechać osoba początkująca, każdy musi nabrać już pewnych umiejętności, ponieważ nawet najspokojniejsze konie często w terenie zmieniają się, są bardziej energiczne i chętne do biegania. W terenie nie mamy placu zamkniętego gdzie instruktor panuje nad wszystkimi końmi tylko otwarta przestrzeń gdzie każdy jeździec musi sam swojego konia prowadzić. Teren to niesamowita przygoda. Można umawiać się nie tylko na teren trwający jedna jazdę, ale na dłuższy lub całodniowy. Dla tych bardzo pragnących przygód jest możliwość zorganizowania rajdu kilkudniowego.

Oprowadzanki na kucyku

Oprowadzania to nic innego jak posadzone dziecko na kucyka trzymanego i prowadzonego przez instruktora. Jest to pierwszy pozytywny kontakt z kucykiem, który sprawia, że dzieci tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem a także nabierają odwagi i samodzielności. Możliwość oprowadzanek na dużym koniu dla większych dzieci bądź dorosłych, którzy mają chęć tylko na chwilę przejażdżki.

PRZEJAŻDŻKA BRYCZKĄ

Nie masz chęci na jazdę w siodle? Nie czujesz się na siłach wsiąść na konia? A może chcesz po prostu dla odmiany spróbować czegoś innego? Zapraszamy na przejażdżki bryczką lub wynajem bryczki na różne imprezy do obwożenia ludzi.

Kuligi

Z kuligów możemy korzystać tylko zimą, gdy mamy śnieg. Są one niesamowitą zabawą nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Możliwość zrobienia ogniska.

Orszaki konne

Przeważnie jest to opcja ślubna. Pięknie ubrane panie jadące na wystrojonych koniach przed samochodem Młodej Pary. Prowadząc ich z domu do kościoła‚a lub z kościoła‚a na imprezę albo drogę z domu do kościoła‚a stamtąd do sali balowej. Wiadomo, że konie nie pędzą jak samochód i często trwa to dużo dłużej ale te niesamowite wrażenia i wspomnienia zostają w pamięci do końca życia. Możliwość zrobienia TYLKO BRAMY w miejscu, w którym klient sobie zażyczy. A może nie chcecie jechać swoim samochodem a bryczką? Żaden problem, przygotujemy również bryczkę zaprzęgniętą w konie i zabierzemy Was gdzie tylko będziecie chcieli. Nie musisz brać ślubu, aby nas wołać możesz zrobić ten cudowny prezent znajomym, którzy się pobierają. Możliwość orszaków w innych sytuacjach. Proszę proponować.

Wynajem koni na imprezy

Czyli konie do Państwa usług. Oprowadzania lub przejażdżki brczką na festynach, piknikach rodzinnych, w przedszkolach i szkołach, pod Waszym domem przy przyjęciu urodzinowym, imieninowym, na mikołajki i wiele innych okazji. Kuligi i orszaki konne. Osoby, które konie prowadzają, powożą lub w opcji orszaków siedzą na koniach to TYLKO i wyłącznie Instruktor i osoby przez niego wyznaczone mające do tego kwalifikacje.

STANÓWKA

Aktualnie posiadamy Ogiery następujących ras: HAFLINGER, FRYZYJSKI, ARABSKI oraz ŚLĄSKI. Więcej informacji proszę szukać w zakładce STANÓWKA.

SPRAWDZIANY JEŹDZIECKIE I MINI ZAWODY

Coś dla dzieci i młodzieży na sprawdzenie swoich sił i umiejętności z rówieśnikami. Jest to jakieś urozmaicenie i dobra zabawa.

"CZAS WOLNY" spędzony w stajni (Ferie, Wakacje)

Państwa dziecko nie wyjeżdża na żadne obozy czy kolonie?? Siedzi w domu i się nudzi?? To oferta dla Was! Oferujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży we wszystkie dłuższe wolne od szkoły ( Ferie Zimowe, Wakacje, Majówka) od poniedziałku do piątku -każde 5 dni to: pobyt od 8:00-17:00, 3 lub 6x jazda konna, 1x zajęcia z "mini woltyżerki", 1x przejażdżka bryczką z nauką podstaw powożenia, 5x dwudaniowy obiad. Poznawanie sprzętów i nauka zakładania i użytkowania ich, nauka lonżowania i wiele zabaw. Ostatniego dnia rozpalany grill/ognisko i siedzimy rozmawiając i bawiąc się do wieczora. Cena uzależniona od ilości jazd oraz ilości wybranych turnusów (5dni = 1 turnus). Jeżeli mieszkają Państwo daleko i nie mogą codziennie dowozić dzieci do stajni to proszę dać nam znać może wspólnie coś wymyślimy. Wszystkich Cen proszę szukać w zakładce Cennik.

KUPNO - SPRZEDAŻ KONI

KUPNO--> Chcesz kupić konia ale nie wiesz jaki będzie najlepszy? nie masz czasu na poszukiwania? Przyjdź do nas znajdziemy konia idealnego dla Ciebie. SPRZEDAŻ--> Chcesz sprzedać konia, nie wiesz jak, nie wiesz gdzie ogłaszać? Przyjdź do nas załatwimy to za Ciebie. Jeżeli chcesz sprzedać konia, który już coś pracuje pod siodłem lub/-i w zaprzęgu ale nie możesz już Go utrzymywać z różnych względów - Możesz dać konia do nas w KOMIS. Będzie pracować‚ na swoje utrzymanie do czasu kiedy Go nie sprzedamy.

RĘCZNIE WYKONANE FLO

Na zamówienie wykonujemy flo - ręcznie robione. 1,2,3,4ro rzędowe. Tradycyjne oraz z gwiazdą. Staramy się cały czas poszerzać tą usługę tak więc zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony. Więcej informacji znajdą Państwo w zakłdce "Na sprzedaż" --> "Inne na sprzedaż", oraz zdjęcia w zakłądce "Galeria" --> "Flo"

Urodziny, imieniny w stajni

Cena 200 zł‚ obejmuje : -ilość uczestników do 10 osób - Zapoznanie się z końmi i ich sprzętem - Pielęgnacja koni - Oprowadzanki na kucu - koniu - Przejażdżka bryczką - Rozpalenie grilla lub ogniska Picie, jedzenie i dodatki we własnym zakresie. Przewidywany Czas 2-3 h. Dodatkowe odpłatne możliwości: - Oprowadzanki i bryczka do 15 osób / +100zł‚ - Oprowadzanki i bryczka do 25 osób / +200zł‚ Animatorzy przebrani za postacie z bajek któzy prowadzą Gry i zabawy : -1 animator = +100zł‚/h obsługuje do 8 osób -2 animatorów = +200zł‚/h obsługują do 16 osób -3 animatorów = +350zł‚/2h obsługują do 25 osób