Aktualności

IGA i BASTA
Nazywam się Iga. Jestem kucem kasztanowato-srokatym. Mam 125cm a urodziłam się w 1996r. Dokładna data jak i moje pochodzenie jest nieznane. Mój Pan kupił mnie kilkanaście lat temu, żyłam na pięknych łąkach wraz z swoją przyjaciółką Bastą. Obydwie pracowałyśmy chodząc czasami pod siodłem. Przyszedł czas że z moimi kopytami zaczęło się coś dziać...dostałam ochwatu a potem nastąpiło kilka prób doprowadzenia kopyt do ładu po czym na długi czas-zostały one nie dotykane bo niby nie przynosiło to efektów i miało się wygoić "naturalnie". Skutki są pokazane na zdjęciach. Dlaczego? Czy mój Pan nie widział że takie kopyta sprawiają mi cierpienie? Że nie mogę się kłaść, Nie mogę się za bardzo schylać, każdy krok to ból do którego z czasem trzeba się było przyzwyczaić. Przyszedł czas że Mój Pan postanowił sprzedać moją Przyjaciółkę-a ja miałam być warunkiem do umowy-że muszę iść razem z nią. Pewnego dnia(18.07.2015) przyjechali ludzie z przyczepą. Przyszli po nas na łąkę i wolnym krokiem dążyliśmy do przyczepy. Nasz wzrok to jedno wielkie przerażenie. Co się dzieje? Jechałyśmy wspólnie długą drogę, wysiadłyśmy razem w nowym miejscu. Wśród innych koni, nowych ludzi. Następnego dnia Nasi nowi Właściciele postanowili zrobić mi ulgę. Pozbyłam się tych kajaków na nogach. Nadal ciężko mi się chodzi ale wychodzi mi to już dużo lepiej. Zanim moje stawy się przyzwyczają minie sporo czasu ale jestem dobrej myśli. Na niektórych zdjęciach znajdziecie efekt mojej odnowy. Moich nowych właścicieli czekają spore wydatki, ponieważ z racji mojego wieku mam ubytki w zębach i są one krzywe- Pan Weterynarz przyjedzie i to naprawi. Moja kumpela jak już wspomniałam nazywa się BASTA, jest gniada, w typie szlachetnym, ma jakieś 155cm, urodzona w 2002r a Jej pochodzenie również jest NN. Na pierwszy rzut oka-zdrowy bezproblemowy koń. Niestety zanim będzie nadawała się do pracy pod dziećmi musi spędzić spory czas w treningach bo jest „uparta” i lubi mieć swoje „JA”. Lubi dzieci jak i dorosłych-potrzebuje trochę czasu na przyzwyczajenie się bo długi czas stałyśmy na łąkach i mało kto nas dotykał. Basta ma również ząbki do piłowania a prócz tego ogromnego „wrzoda” przy ogonie, którego trzeba usunąć operacyjnie. Niestety nie od razu-najpierw potrzebne są badania- biopsja. Myślicie pewnie że zapłacono za nas grosze? Niestety nie, Nasz poprzedni Właściciel zażądał sumy jak za konia zdrowego, dobrze ułożonego. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że Ktoś zechciał Nas kupić. Aktualnie Basta została dołączona do stada, ja pozostałam w boksie. Nasi Właściciele boją się że konie mogą mnie stratować, tak więc Trzymajcie za mnie kciuki abym szybko doszła do siebie. Kto wie-może kiedyś uda mi się przywitać Familijne dzieci i powozić na swoim grzbiecie? Pozdrowienia dla Wszystkich i zapraszamy w odwiedziny - uwielbiam czyszczenie i marchewki . W galerii znajdziecie folder KONIE i KUCE a w nim IGA i BASTA a tam fotorelacje z naszego nowego życia.
WAKACJE - KALENDARZ
Familijny Kalendarz Wakacyjny Zapraszamy do zapisów! 1) 13.07.-17.07. – PÓŁKOLONIE w Familii / możliwość noclegów i wyżywienia Jeżeli interesuje Państwa inny termin, proszę o kontakt. 2) 16.08.- 22.08. – Wyjazd na obóz do zaprzyjaźnionej stajni PODKOWA , 3) 29.08.2015 – SPRAWDZIAN JEŹDZIECKI, CENNIK: 1) PÓŁKOLONIE W FAMILII (codziennie 9:00-17:00- opieka, jazdy, obiad, zajęcia praktyczne i teoretyczne) –przy zapisie obowiązuje zaliczka 50zł, • 5dni -350zł (w tym 5 jazd) / 480zł (w tym 14 jazd), • 10dni -650zł (w tym 10 jazd) / 780zł (w tym 20 jazd), 2) OBÓZ W WAŁBRZYCHU w stajni PODKOWA (opieka, noclegi, wyżywienie, jazdy, zajęcia praktyczne i teoretyczne) –przy zapisie obowiązuje zaliczka 100zł • 7dni – 650zł(w tym 7 jazd) / 840zł(w tym 12-13 jazd) 3) SPRAWDZIAN JEŹDZIECKI miejsce jeszcze nieokreślone • 45zł/osoby, W cenie dobra zabawa, flo, dyplomy i upominki dla każdego + nagrody za pierwsze trzy miejsca. ZACZYNAMY ZBIERAĆ ZAPISY!
Narodziny
Dziś na świat przyszła córka klaczy IKRA i ogiera NEFRYT. Piękna, duża o imieniu IMINA. Gniada z skarpetami z tyłu i łysiną z chrapka na głowie. Chętnych zapraszamy w odwiedziny do dzielnej mamusi i Jej córci. Pozdrawiamy i życzymy Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
ZAWODY STAJENNE 11.04.2015
KONKURSY dla Naszych Familiowiczów. Przyjmujemy zapisy!! 1. Zręczność dla dzieci w stępie - wpisowe 30 zł. (Bajka) 2. Ujeżdżenie i zręczność dla osób nie galopujących albo nie skaczących wpisowe 35zl . Będzie stęp i kłus ale nie będziecie się nudzić (Bajka ) 3. Ujeżdżenie - skoki, wpisowe 40zl. (Arafat ) Dla Każdego przewidziany dyplom i flo. Osoba zapisana jest dopiero po zapłaceniu bezzwrotnego wpisowego. Mam nadzieję ze będziecie się dobrze bawić. Termin :11.04.2015 Rozpoczęcie godz.12:00. Wpisowe będzie przeznaczone na zakupienie czapraków z logo stajni
METODY NATURALNE-WARSZTATY
28.03.2015 Była nas garstka, bawiliśmy się świetnie i działo się wiele. Dziękuję przede wszystkim Szymonowi, który znalazł czas, chęci i cierpliwość do Nas. Teoria jak i praktyka bardzo wyczerpująca a samo spotkanie wiele nas nauczyło, pośmialiśmy się, pożartowaliśmy i wyciągnęliśmy sporo wniosków. Zupka, herbatki, teoria, praktyka i 7 godzin zleciło jak batem strzelił. Dziękuję Marcie, Klaudii, Patce i Natalii za to że utrzymały swoją decyzję, przybyły i nie żałują(mam nadzieję). Pani Gosi i Panu Tomkowi również dziękuję za przybycie. Było na prawdę fajnie, Wszyscy dowiedzieli się między innymi do czego służy, jakie ma działanie i co może się stać przy złym zastosowaniu jeżeli idzie o HALTER. To samo można było się dowiedzieć o wędzidłach - kiełznach - czankach. Najważniejsze jest to że praca naturalna nie polega na zdejmowaniu wszystkiego i proszeniu konika "zrób to" wszystkie patenty są dla ludzi i różnych koni tylko TRZEBA UMIEJĘTNIE SIĘ WSZYSTKIM POSŁUGIWAĆ. Tak więc zanim skrytykujecie kiedyś kogoś najpierw poczytajcie, a najlepiej zapytajcie co i jak. Każdy sprzęt może zrobić krzywdę przy złym użytkowaniu a nie na każdego konia działa to samo. Wszystko jest po coś a nie dla zasady i wyglądu jak to wiele ludzi uważa. Zeus? Jego pierwsza w życiu jazda pod jeźdźcem zaliczona i udana! Ale to tylko dzięki ogromnej wiedzy, świetnego podejścia, profesjonalnej pracy, opanowania i reakcji na czas. Ogromny SZACUNEK I PODZIW dla Ciebie Szymon Rolla. Dziękujemy jeszcze raz. Pozdrawiam Mam nadzieję, że Szymonowi dobrze się u nas pracowało i będzie chciał to powtórzyć. Szanujmy siebie i innych, bo Każdy ma jakąś rację która może nam się przydać.